Profilaktyka – jak dbać o zdrowe zęby?

Dokładnie szczotkujesz zęby i dbasz o higienę jamy ustnej? Świetnie – niestety Twoje starania mogą okazać się niewystarczające. By imponować zdrowymi zębami, trzeba o nie systematycznie dbać. W klinikach zrzeszonych w Stowarzyszeniu specjalizujemy się nie tylko w leczeniu chorób zębów i jamy ustnej, ale także wykonujemy szereg zabiegów w ramach profilaktyki jamy ustnej:

  • usuwanie kamienia – Scaling – pozostający na zębach kamień, szczególnie ten poddziąsłowy, stanowi siedlisko niebezpiecznych bakterii i doprowadza do stanu zapalnego dziąseł i przyzębia, w efekcie, którego następuje ich zanik i odsłonięcie korzeni zębów (parodontoza). Czyszczenie zębów usuwa złogi i przebarwienia oraz poprawia stan higieny jamy ustnej. Zabieg usuwania kamienia wykonujemy mechanicznie przy użyciu skalera ultradźwiękowego.
  • piaskowanie zębów – jest to usuwanie drobin kamienia nazębnego i osadów znajdujących się na powierzchni zębów, powstałych po kawie, herbacie, papierosach. Najpierw usuwamy gruby kamień nazębny przy pomocy skalera ultradźwiękowego, a potem drobny kamień i osad przy użyciu piaskarki.
  • fluoryzacja – jest zabiegiem polegającym na pokryciu powierzchni zębów preparatem fluorowym. Lakier fluorowy wbudowując się w szkliwo, chroni je przed działaniem kwasów. Zabieg wzmacnia powierzchnię szkliwa i uodparnia je na działanie próchnicy.

Skontaktuj się z wybraną kliniką w celu umówienia wizyty na wybrany zabieg.